Podłogi warstwowe

Poniżej znajdziecie Państwo skróconą ofertę dostępnych u nas podłóg warstwowych. Po kliknięciu na logo lub zdjęcie przejdziecie Państwo do strony z bardziej szczegółowymi informacjami. Podłogi warstwowe najwyższej klasy

Najlepszy wybór wśród podłóg warstwowych

Tarkett

Jawor Parkiet

Polecane podłogi warstwowe

Boen

Podłogi warstwowe to idealne rozwiązanie dla mieszkań z ogrzewaniem podłogowym. Profesjonalny montaż i specjalistyczna chemia podłogowa to klucz do sukcesu przy użytkowaniu drewna na ogrzewanych posadzkach. Parkiety warstwowe zbudowane są z dwóch lub trzech warstw. Pierwszy rodzaj podłóg to parkiety dwuwarstwowe, których podstawą jest drewno jesionowe lub dębowe. warstwa wierzchnia natomiast to drewna europejskie lub egzotyczne. Spodnia warstwa dębowa powoduje świetną stabilność drewna oraz dobrą przepuszczalność cieplną. Parkiety tego typu występują jako klepki, które możemy układać w różnej konfiguracji (np. jodełka, wzór francuski) oraz deski o długości ok. 1200mm. Mamy do wyboru podłogi lakierowane, olejowane, dodatkowo mogą być szczotkowane i fazowane. Drugą grupę stanowią parkiety trójwarstwowe, których spodnie warstwy zbudowane są z drzew iglastych np. sosna, świerk. Podłogi warstwowe tego typu charakteryzują się dużą stabilnością oraz perfekcyjnymi połączeniami między elementami, ponieważ posiadają tzw. „zamek”. Jest to łączenie, które pozwala na układanie tego typu podłóg w systemie montażu bezklejowego czyli „pływającego”. Również tutaj mamy do wyboru bardzo wiele różnego rodzaju wykończeń warstwy wierzchniej. Najbardziej popularnym rodzajem jest lakier, który występuje w wersji półmatowej i matowej. Lakier matowy idealnie odzwierciedla wygląd desek olejowanych.

Wszystkie podłogi warstwowe są podłogami gotowymi, tzn. wykończonymi „na gotowo”. Nie ma potrzeby cyklinowania, szparowania czy lakierowania powierzchni. Fabrycznie zalakierowane podłogi charakteryzują się bardzo dużą odpornością, ponieważ nowoczesne lakiery wnikają w strukturę drewna. Łatwość pielęgnacji połączona z brakiem potrzeby odświeżania czynia podłogi warstwowe całkowicie „bezobsługowymi”. Olejowane podłogi natomiast mają bardziej surowy wygląd, co w połączeniu z rustykalnymi wykończeniami tworzy szlachetny i ponadczasowy wygląd drewna. Oleje naturalne sprawiają, że odświeżanie jest banalnie proste, nie zabiera wiele tak cennego dla wszystkich czasu oraz daje możliwość bezproblemowej naprawy podłóg.

Wybór odpowiedniej podłogi należy oczywiście do Państwa, natomiast co często będziemy na tej stronie podkreślać, to nasza rola aby ten „wybór” przetrwał przez wiele lat. Kupujemy oczami, a nie zawsze to co pięknie wygląda jest funkcjonalne, dlatego też kwestie techniczne proszę pozostawić nam. Odrobina zaufania i będziecie się Państwo cieszyli swoją wymarzoną podłogą.

podłogi warstwowe

Zapraszamy do naszego salonu

Podłogi warstwowe

Share This