PARKIETY

W naszej ofercie znajdziecie Państwo  parkiety surowe oraz gotowe, wykończone lakierem lub olejem.

Oprócz parkietów dębowych, możemy zaproponować deszczułki jesionowe, termowane i z drewna egzotycznego. Parkiety możemy ułożyć również na wzór jodełki standardowej, jodełki węgierskiej oraz francuskiej.

Standardowo dostępne są 3 klasy gradacji drewna: elegance, classic i country. Każdy wzór możemy zamówić w wersji szczotkowanej, z v-fugą dwu- lub czterostronną. Możemy również wybrać sposób wykończenia: lakier półmatowy, matowy, olej naturalny.

Poniżej przykłady wzorów ułożenia:

cegielka cegielka-ukosna drabinka jodelka-klasyczna jodelka-francuska jodelka-podwojna jodelka-ukosna kwadrat

Nowoczesne parkiety są również przystosowane do wodnego ogrzewania podłogowego. Warstwowa budowa gwarantuje niezachwianą pracę drewna przy włączonym ogrzewaniu. Mniej widoczna jest również higroskopijność podłogi w okresach przejściowych. Do ogrzewania podłogowego zalecamy stosowanie gatunków europejskich, jak również podłogi z egzotycznym gatunków drzew.

Bardzo popularnym rozwiązaniem w tej chwili  jest układanie parkietu na wzór jodełki francuskiej. Cięte pod kątem 45 stopni deszczułki łączą się ze sobą od czoła tworząc kąt prosty. Układ taki powoduje, że zwykłe klepki wyglądają jak majestatyczne podłogi pałacowe. Zróżnicowanie kolorystyczne jest również bardzo duże, od bielonych dębów poprzez bejcowane i olejowane dęby wędzone, aż do podłóg modyfikowanych  termicznie.

Poniżej przykładowe parkiety z jodełki francuskiej:

parkiety

parkiety

Przykładowa galeria jodełki francuskiej parkietów Wiśniewski na stronie producenta

Parkiety gotowe stanowią w tej chwili główną siłę podłóg drewnianych, spowodowane jest to znacznie dokładniejszą obróbką poszczególnych deszczułek, możliwość postarzenia podłogi oraz wzmocnienie fabrycznie lakieru lub oleju. Powodzenie wśród Klientów potęguje fakt, że podłogi gotowe nie wymagają wielotygodniowych prac i dzięki temu remont naszego wymarzonego „M” potrwa znacznie krócej.

Co do wykończenia podłóg, bardziej popularną metodą powlekania, jest pokrywanie warstwy wierzchniej twardym olejo-woskiem. Główną zaletą jest możliwość wielokrotnego odnawiania powierzchni ścieralnej.

Proponujemy również Państwu parkiety przemysłowe, które dzięki promieniowemu ułożeniu drewna wzmacniają kilkunastokrotnie warstwę użytkową. Jest ona zdecydowanie bardziej odporna na zadrapania, wgniecenia i uderzenia. Jeżeli chodzi o ścieralność, to odporność parkietów przemysłowych, jest tylko nieznacznie lepsza.

Share This