Podłogi drewniane

Poniżej znajdziecie Państwo linki do poszczególnych podłóg dostępnych w naszym salonie. Podłogi drewniane możemy podzielić na kilka rodzajów: deski lite (najczęściej są to olejowane i postarzane deski dębowe), podłogi warstwowe (dwu- lub trzy-warstwowe parkiety szczególnie polecane na ogrzewanie podłogowe) oraz parkiety (podłogi drewniane w formie klepek z możliwością układania we wzory np. jodełka, wzór holenderski).

podłogi drewnianePodłogi drewniane to najbardziej przyjazna podłoga, którą możemy ułożyć w naszym ukochanym domu. Higroskopijność drewna powoduje, że drewno zaczyna oddychać jak każdy inny domownik. I tak jak o każdego współlokatora, trzeba czasami  o nią zadbać. Czym się odwdzięczy? Pięknym wyglądem, ciepłym dotykiem i funkcjonalnością. Żadna okładzina podłogowa nie ma takiego designu jak podłogi drewniane. Również żadna z podłóg nie jest tak ciepła i miła dla stóp. Przy normalnym użytkowaniu, dobrze pielęgnowane podłogi drewniane potrafią cieszyć nasze oko przez długie lata.

Najważniejszym wyborem dla przyszłych Klientów powinna być odpowiednio dobrana warstwa wierzchnie podłogi. Użytkowanie drewna pokrytego lakierem i olejem jest diametralnie różne. Podłogi lakierowane są bardziej bezobsługowe, nie trzeba ich cyklicznie odnawiać, łatwiej jest je również pielęgnować. Są również troszeczkę bardziej odporne na zaplamienia. Minusem jest natomiast brak możliwości punktowego odnawiania. Podłogi drewniane pokryte olejem wymagają większej dbałości pielęgnacyjnej. Trzeba takie podłogi odświeżać minimum 2 razy do roku. Łatwiej przedostaną się przez warstwę wierzchnią płyny powodujące zaplamienia. Jednak najważniejszą zaletą podłóg olejowanych jest możliwość ich naprawiania we własnym zakresie. To co przy podłogach lakierowanych jest  wykluczone, tutaj ma zastosowanie. Odnawianie powłoki olejowanej jest bardzo proste i nie wymaga ogromnych nakładów pracy. Wspomniane zaplamienia łatwo usunąć, a każde mikrozarysowanie zniknie dzięki zwykłej bawełnianej szmatce i odrobinie oleju.

Po wybraniu warstwy wykończeniowej, powinniśmy skupić się na budowie podłogi, odpowiadającej naszym wymaganiom. Inne właściwości będzie miała podłoga lita, inne warstwowa. Podłogi warstwowe dzielą się z kolei na wielowarstwowe, trójwarstwowe i dwuwarstwowe. Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór jest sposób ogrzewania mieszkania. Przy ogrzewaniu podłogowym odpadają nam podłogi lite. Co ciekawe, przy standardowym ogrzewaniu, lite podłogi sprawdzą się równie idealnie jak warstwowe.

Share This