Płytki winylowe

Płytki winylowe Tarkett możecie Państwo obejrzeć na ekspozycji w naszym łódzkim salonie

Płytki winylowe

Płytki winylowe mogą imitować naturalne materiały takie jak drewno, ceramikę, kamień oraz nowoczesne struktury jak beton, blacha i inne, dzięki czemu stanowią idealne rozwiązanie do wnętrz prywatnych typu dom, mieszkanie jak i wnętrz użyteczności publicznej. Są bardzo wytrzymałe a przy tym łatwe w montażu. Zapraszamy do naszego salonu podłóg w Łodzi przy ul. Inflanckiej 72 i zapoznania się z tym rewolucyjnym rozwiązaniem osobiście.

Podłogi winylowe powoli zrewolucjonizowały rynek podłóg na ogrzewanie podłogowe i do pomieszczeń o podwyższonej wilgoci. Największą zaletą tego typu podłóg to stabilność wymiarowa, bardzo cicha eksploatacja i odporność na uderzenia, zadrapania czy ścieranie się warstwy wierzchniej.

Podłogi winylowe (inaczej zwane wykładzinami heterogenicznymi) są pokryte lakierem poliuretanowym, w niektórych kolekcjach są dodatkowo zabezpieczane tlenkiem aluminium. Pod warstwą wierzchnią znajduje się warstwa dekoracyjna wiernie odzwierciedlająca podłogi drewniane, płytki ceramiczne czy kamień, a także wiele dekorów niespotykanych w standardowych okładzinach podłogowych. Rdzeń podłóg PVC jest wzmacniany włóknem szklanym, który dodatkowo wzmacnia konstrukcję, a co za tym idzie, również stabilność podłogi.

Montaż podłóg winylowych wiąże się z bardzo dokładnym przygotowaniem posadzki. Podłoże powinno być bardzo równe, ponieważ płytki winylowe przyklejane do podłoża mają grubość zaczynającą się od 2mm. Pomimo małej grubości, podłogi PVC są bardzo odporne, zawdzięczają to dużej gęstości i zwartej budowie konstrukcyjnej.

Rozwój tego rodzaju podłóg widać najlepiej przy wyborze wzornictwa. W tej chwili jest dostępnych kilkaset wzorów, naśladujących podłogi naturalne, płytki ceramiczne, kamień naturalny, stal i wiele oryginalnych wykończeń, które nie są dostępne przy innych rodzajach podłóg.

płytki winylowe

płytki winylowepłytki winylowe

Najnowszym rozwiązaniem na rynku podłóg winylowych są podłogi zbudowane z winylu oraz kompozytu korkowego.

Mała grubość panelu (6mm)  sprawia, że jest to optymalne rozwiązanie przy renowacjach. Podłoga Hydrocork jest odporna na działanie wilgoci. Dzięki temu nadaje się do instalacji w każdym pomieszczeniu mieszkalnym. Sztywna, mocna konstrukcja zapobiega odkształcaniu się podłogi. Okładzina może być instalowana z wodnym systemem ogrzewania podłogowego.

Share This