BOEN

Podłogi BOEN wykonane są w 100% z naturalnych materiałów.  Sposób, w jaki przetwarzamy, a później zarządzamy surowcami to szacunek dla natury oraz przestrzeganie rygorystycznych wymogów w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Firma BOEN nieustanne poszukuje nowych metod przetwarzania surowców aby w jak najdelikatniejszy i zrównoważony sposób wpływać na zużycie tak cennego materiału jakim jest drewno.

Firma BOEN oferuje wiele dekorów, aby każdy mógł dobrać odpowiednią podłogę do swojego wymarzonego wnętrza. Aby sprostać zapotrzebowaniu na różnorodne odcienie, BOEN oferuje szeroką gamę specjalistycznych powierzchni, które poddane obróbce termicznej lub bejcowane tworzą niepowtarzalne kolory drewna.
BOEN opracował uniwersalne kolory, które pasują do wszystkich stylów i rodzajów wnętrz. Nasze podłogi są dostępne w szerokiej gamie odcieni, od najjaśniejszych bielonych dębów i jesionów, aż po dęby w kolorze czarnym.
Należy pamiętać, że duże powierzchnie stają się jeszcze większymi, gdy zamontuje się w nich duże elementy drewniane.
Co równie ważne, firma BOEN posiada w swojej ofercie podłogi olejowane i lakierowane, a także podłogę wykończoną innowacyjnym lakierem Live Pure. Wybierz najlepszą dla siebie podłogę!

fsc rainforestalliance blaugeengel realwood

Drewno używane do produkcji podłóg jest najwyższej jakości

Większość firm produkujących podłogi zaopatruje się w drewno w tych samych tartakach, w których przemysł meblowy kupuje materiał na swoje meble. Firmy meblarskie najczęściej płacą majątek, aby mieć pierwszeństwo do drewna o najwyższej jakości i przez to producenci podłóg drewnianych dostają materiał gorszej jakości. Firma BOEN posiada dwa własne tartaki, dzięki temu ma nieograniczony dostęp do drewna najlepszej jakości. Co więcej, dysponując całym pniem drzewa mamy możliwość stworzenia różnych rodzajów desek podłogowych, np.  z większą lub mniejszą ilości sęków, co przekłada się na szerszy wybór podłóg dla naszych klientów.

Proces suszenia drewna

Proces suszenia drewna w firmie BOEN rozpoczyna się już w tartakach i jest on dokładnie kontrolowany od samego początku produkcji podłogi. Robimy to, aby zapobiec pęknięciom drewna w trakcie instalacji podłogi, co może  zdarzyć się przy zmianach wilgotności, szczególnie w klimacie, w którym mieszkamy. Niektórzy producenci podłóg drewnianych nie mają pełnej kontroli nad procesem suszenia drewna. Dzieje się tak,  ponieważ kupują materiał surowy, w którym proces suszenia już się rozpoczął i zazwyczaj, drewno takie, w momencie rozpoczęcia produkcji ma zbyt wysoką wilgotność.

Firma BOEN oferuje najlepsze środki do pielęgnacji

Wygląd i wytrzymałość podłóg drewnianych  zależy od stosowanej pielęgnacji. Z tego powodu należy przykładać dużą wagę do używanych środków pielęgnacyjnych. BOEN oferuje cztery rodzaje wykończeń podłogowych, w tym innowacyjny lakier Live Pure, doceniony i nagrodzony w konkursie odbywającym się w czasie targów Domotex. Live Pure jest ultramatowym lakierem do podłóg drewnianych, dzięki któremu powierzchnia podłogi nabiera niespotykanego dotąd wyglądu. Co więcej, powierzchnie pokryte lakierem Live Pure nie wymagają dalszej szczególnej pielęgnacji. Do każdego z wykończeń dostępny jest inny środek pielęgnacyjny.

Montaż podłóg drewnianych firmy BOEN jest niezwykle prosty i nieskomplikowany

Aby montaż podłogi drewnianej był przyjemnym doświadczeniem, BOEN opatentował innowacyjny sposób łączenia desek. Każda deska po dłuższej stronie ma zamek typu Unilin, natomiast na czole deski znajduje się system Clic na licencji Valinge. Dzięki temu rozwiązaniu montaż odbywa się w niespotykanym dotąd tempie. Dlaczego więc nie zdecydować się na najszerszą deskę Castle i ułożyć ją w kilka chwil? Trzeba też pamiętać, że im deska jest szersza, tym szybszy i łatwiejszy jest montaż.
Share This