Berthold - podłogi drewniane

Deski lite i warstwowe (na ogrzewanie podłogowe)

BERTHOLD – deski lite i warstwowe

bertholdBerthold to niemiecki producent desek litych, podłóg warstwowych oraz parkietu w kształcie jodełki francuskiej.

Podłogi Berthold są produkowane z najbardziej wyselekcjonowanych części drzew europejskich i egzotycznych.  Każdy gatunek drewna możemy wykończyć na kilkadziesiąt sposobów. Od lakier i oleju UV, poprzez olej naturalny, na twardych olejo-woskach kończąc.

MOŻLIWOŚCI WYKOŃCZENIA PODŁÓG BERTHOLD

WYKOŃCZENIE „STANDARD”

OLEJ NATURALNY

     MARIA           EMMA           GERDA           JULIA           ANNA

WYKOŃCZENIE „ATELIER”

OLEJ HARD-WAX

LISA     KARLA     LINDA     VERONIKA     JOHANN      ERNA     ERIKA     BRUNO     OTHELLO     HEINO     ROBERTO     RICARDO     RODOLFO     LORENZO     PAOLO   BENNO

WYKOŃCZENIE „STUDIO”

OLEJ NATURALNY (OBRÓBKA MECHANICZNA)

VERA       RICO       VICTOR       LUCA       RONNY       LUCA       RONNY       GINA       PAULA       KIM

Podłogi  Berthold w wykończeniu „Standard” są pokryte olejem naturalnym. Ponieważ w tym wypadku występują otwarte pory drewna, potrzebna jest pierwsza pielęgnacja olejem do konserwacji. Olej wzmocni powierzchnię i pozwoli swobodnie oddychać drewnu.Kolorystyka od extra białego, poprzez jasno-szary, na ciemnym szarym kończąc. Wszystkie podłogi są gładkie, bez opcji szczotkowania.

Wykończenie „Atelier” to z kolei podłogi wykończone twardym olejo-woskiem. Pierwsza pielęgnacja nie jest wymagana, ponieważ system olejo-wosku skutecznie chroni powierzchnię drewna przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Do dyspozycji mamy tutaj podłogi bielone, wędzone, barwione, szlifowane i szczotkowane. Kolorystyka to: extra biały, biały, cafe, schoko, czarny, cognac, jasno i ciemno szary oraz kilka wzorów wędzonych.

Obróbka mechaniczna w wykończeniu „Studio” powoduje, że pierwsza pielęgnacja również nie jest wymagana. Kolekcja ta jest dostępna tylko przy deskach w gradacji Markant. W kolekcji podłóg Berthold Studio znajdują się m. in. deski ręcznie postarzane, ręcznie strugane, piaskowane, przecierane, wędzone i głęboko szczotkowane. Kolorystyka: biały, jasno wędzony, lekko wędzony, brązowy, wanilia, orzech, czarny, schoko, srebrny.

Share This